Historie společnosti

Společnost Rawela byla založena v roce 1994 jako nástrojárna s výrobou přesných náhradních dílů, nástrojů a forem.

V roce 1999 se firma RAWELA s.r.o. stala 100% dceřinou společností fi Weidmüller Holding Co&KGaA.
Lisování dílů z plastických hmot bylo započato v roce 2005 s celkem 11 vstřikovacími lisy Demag a do roku 2008 se rozšířila téměř dvojnásobně na 28 strojů Demag a KraussMäffei. Pro lisovnu plastů byla vystavěna v roce 2008 nová výrobní hala v Lanškrouně o velikosti 1 860 m2. Rozšiřování počtu vstřikolisů pokračovalo dále na současných 40 vstřikolisů.

Lisování kovových dílů se dále rozvíjelo s využitím postupové a ohýbací techniky. V prosinci roku 2008 byl uveden do provozu postupový razicí stroj Haulick.Na konci roku 2009 došlo k nastartování sériové výroby lisovaných kovových dílů. V současnosti je společnost Rawela s.r.o. kvalitním dodavatelem kovových dílů pro submontáže malosériové i velkosériové výroby v rámci firem výrobní sítě Weidmüller Holding Co&KGaA.

V únoru roku 2017 byla zahájena výstavba nové výrobní haly v blízkosti haly vstřikolisovny plastů o velikosti 3400 m2. A na podzim roku 2017 došlo k přestěhování nástrojárny a kovolisovny do nových prostor. Tím došlo ke spojení všech provozů na jedné adrese Dobrovského 1115, Lanškroun. Tímto krokem se pro firmu Rawela s.r.o. otevřela další nová etapa jejiho rozvoje.

V červnu se vedení společnosti Weidmüller Holding rozhodlo pro úpravu názvu společnosti a od 7.8. 2019 se společnost přejmenovala na Weidmüller Lanškroun s.r.o.

Společnost Weidmüller Lanškroun má dnes vytýčené následující cíle

Být nákladově výhodným dodavatelem přesných náhradních dílů, kompletních nástrojů a forem (pro plastové hmoty a kov) v celosvětové síti nástrojařských firem sítě Weidmüller Holding Co&KGaA.
Vyrábět jednotlivé plastové díly pro zásobování kooperačních firem k montáži finálních výrobků v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA.
Vyrábět kovové díly pro zásobování kooperačních firem v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA..

Podílet se na průmyslové automatizaci zvládnutím výroby zařízení z kategorie nízkonákladové automatizace pro výrobní síť podniků firmy Weidmüller Holding Co&KGaA..

 

Weidüller Lanškroun s.r.o. je spolehlivý dodavatel komponentů pro finální výrobky Weidmüller Holding Co&KGaA. Přehled výrobků, možnosti jejich použití a informace k nákupu těchto produktů v České republice naleznete na webových stránkách společnosti Weidmüller Praha CZ , www.weidmueller.cz