Historie společnosti

Společnost Rawela byla založena v roce 1994 jako nástrojárna s výrobou přesných náhradních dílů, nástrojů a forem.

V roce 1999 se firma RAWELA s.r.o. stala 100% dceřinou společností fi Weidmüller Holding Co&KGaA.
Lisování dílů z plastických hmot bylo započato v roce 2005 s celkem 11 vstřikovacími lisy Demag a do roku 2008 se rozšířila téměř dvojnásobně na 28 strojů Demag a KraussMäffei. Pro lisovnu plastů byla vystavěna v roce 2008 nová výrobní hala v Lanškrouně o velikosti 1 860 m2. Rozšiřování počtu vstřikolisů pokračovalo dále na současných 40 vstřikolisů.

Lisování kovových dílů se dále rozvíjelo s využitím postupové a ohýbací techniky. V prosinci roku 2008 byl uveden do provozu postupový razicí stroj Haulick.Na konci roku 2009 došlo k nastartování sériové výroby lisovaných kovových dílů. V současnosti je společnost Rawela s.r.o. kvalitním dodavatelem kovových dílů pro submontáže malosériové i velkosériové výroby v rámci firem výrobní sítě Weidmüller Holding Co&KGaA.

V únoru roku 2017 byla zahájena výstavba nové výrobní haly v blízkosti haly vstřikolisovny plastů o velikosti 3400 m2. A na podzim roku 2017 došlo k přestěhování nástrojárny a kovolisovny do nových prostor. Tím došlo ke spojení všech provozů na jedné adrese Dobrovského 1115, Lanškroun. Tímto krokem se pro firmu Rawela s.r.o. otevřela další nová etapa jejiho rozvoje.

Společnost Rawela má dnes vytýčené následující cíle

Být nákladově výhodným dodavatelem přesných náhradních dílů, kompletních nástrojů a forem (pro plastové hmoty a kov) v celosvětové síti nástrojařských firem sítě Weidmüller Holding Co&KGaA.
Vyrábět jednotlivé plastové díly pro zásobování kooperačních firem k montáži finálních výrobků v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA.
Vyrábět kovové díly pro zásobování kooperačních firem v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA..

Podílet se na průmyslové automatizaci zvládnutím výroby zařízení z kategorie nízkonákladové automatizace pro výrobní síť podniků firmy Weidmüller Holding Co&KGaA..

 

Rawela s.r.o. je spolehlivý dodavatel komponentů pro finální výrobky Weidmüller Holding Co&KGaA. Přehled výrobků, možnosti jejich použití a informace k nákupu těchto produktů v České republice naleznete na webových stránkách společnosti Weidmüller Praha CZ , www.weidmueller.cz